Jak na instalaci Hard Wire Kitu do auta: Návod krok za krokem

 

Je všeobecně známé, že palubní autokamera může být v mnoha případech nezbytným příslušenstvím pro majitele automobilů, zejména pak pro řidiče služebních vozidel, jako jsou taxikáři nebo doručovatelé rozvážkové služby. Připojení palubní kamery k USB autozapalovači vozidla je nejpohodlnější a nejběžnější způsob napájení palubní kamery, ale ne každé auto umožňuje napájení i při vypnutém motoru. Chcete-li tento problém vyřešit, doporučujeme vám instalaci Hard Wire Kitu (tj. Parking Kitu).

 

Výhody instalace Hard Wire Kitu
Po instalaci HW Kitu jsou výhody poměrně zřejmé: nepřetržité nahrávání, stabilní nabíjení autokamery, podpora parkovacího režimu, prevence vybití autobaterie, čistá a nenápadná instalace ve vozidle, zvýšená odolnost proti neoprávněné manipulaci. Hard Wire Kit nabízí efektivní a spolehlivé řešení pro bezproblémový provoz autokamery a zvyšuje celkovou bezpečnost a zabezpečení jízdy. Hard Wire Kit je obecně uznáván jako nejlepší volba pro napájení autokamer.

 

Představení Hard Wire Kitu
HW Kit pro autokamery umožňuje přímé propojení mezi palubní kamerou a elektrickým systémem automobilu a zajišťuje nepřetržité napájení palubní kamery pro funkci nahrávání při parkování.

1.PNG

 

Kompatibilita s nabízenými modely autokamer:

Před instalací je třeba koupit kompatibilní Hard Wire Kit a pojistkové pouzdro s odbočkou.

Vylepšený HK3 Hardwire kit: A119 V3 / A129 DUO / A129 PLUS DUO / A129 PRO DUO

HK3-C hardwire kit: A139 / A139 PRO

HK4 vylepšený Hardwire Kit: A119MINI / A229 / A229 Pro / T130 / WM1 / A139 / A139 PRO

HK5 USB-C Hard Wire Kit: VS1

Micro USB HW Kit: Xiaomi Yi Dashboard 

Pojistkové pouzdro s odbočkou

  

Jak nainstalovat Hard Wire Kit do vozidla

Krok 1: Vyhledejte ve vozidle pojistkovou skříňku a typ pojistek k zapojení.
Pojistkové skříňky a typy pojistek se liší nejen podle jednotlivých vozů, ale také podle roku výroby a modelu. Proto je důležité vědět, jaký typ pojistek váš vůz používá, abyste měli jistotu, že instalační souprava palubní kamery půjde zapojit do vaší pojistkové skříňky. nejlepší způsob, jak zjistit přesný typ pojistek, které potřebujete, je otevřít pojistkovou skříňku a podívat se do ní.

(Tip: V dnešních vozidlech se vyskytují čtyři hlavní typy pojistek: ATC, ATS, MICRO2, MINI. MINI je nejběžnější typ pojistek. )

Vyhledejte pojistkovou skříňku ve vozidle a panel, který ji zakrývá. Upozorňujeme, že umístění pojistkové skříňky se může lišit v závislosti na modelu vozidla, proto doporučujeme nahlédnout do uživatelské příručky k vozidlu, kde najdete přesné instrukce. Obecně platí, že pojistkovou skříňku najdete nad pedálama, v kufru nebo v motorovém prostoru.

4.PNG

5.PNG

 

Krok 2: Zjistěte, která pojistka patří k baterii a k ACC
Nástroje, které budete potřebovat: multimetr nebo zkoušečka obvodů.

 

Při práci s pojistkovými sloty je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Některé sloty řídí klíčové systémy vozidla, jako jsou airbagy, programy kontroly stability a klakson, do kterých by se nemělo zasahovat. Na druhou stranu jsou sloty ovládající méně kritické funkce, jako je rádio nebo střešní okno, obecně jsou proto bezpečnější alternativou pro jakékoli úpravy. Při práci s pojistkami vždy upřednostňujte bezpečnost a dodržujte pokyny výrobce.

7.png

 

Signální pojistka ACC (pro připojení žlutého kabelu):
Pro vyhledání slotu pojistky Signálního přívodu můžete použít zkoušečku obvodů nebo multimetr, abyste se ujistili, že při vypnutém klíčku zapalování, není na pojistce žádné napětí, a že je napájení přítomno pouze při otočení klíčku zapalování do polohy pro jízdu.

Vezměte si například zkoušečku obvodů. Přiložte hrot zkoušečky na odkrytou kovovou část pojistky a zjistíte, že kontrolka zkoušečky obvodů se rozsvítí, když je napájení přítomno, a naopak se nerozsvítí, když je napájení vypnuté.

 

Pojistka Stálého napájení (pro připojení červeného kabelu):
Při zkoušce umístění slotu pro pojistku Stálého napájení z autobaterie, se ujistěte, že je zapalování zcela vypnuté. Hledejte pojistku, která je pod napětím (umožňuje přísun elektřiny) i když je spínač zapalování ve vypnuté poloze. Přiložte hrot zkoušečky na odkrytou kovovou část pojistky a zjistěte, zda se kontrolka zkoušečky obvodů rozsvítí pokaždé, když je motor vypnutý.

8.png

Doporučené pojistky k zapojení kabelů:
Signální pojistky: Pojistka audia, pojistka USB zásuvek nebo pojistka elektrického zrcátka.

Pojistky Stálého napájení: Pojistka Audia, nebo Pojistka Výstražných světel

 

Krok 3: Vyjměte vybrané pojistky
Poté, co jsme úspěšně identifikovali pojistku ACC a pojistku baterie, můžeme přistoupit k dalšímu kroku.
Ujistěte se, že byl ze zapalování vyjmut klíč. Pomocí stahovačky pojistek nebo kleští opatrně vyjměte pojistky, které jste identifikovali v kroku 2.

 9.png

Umístěte pojistky, které jste právě vyjmuli, do volných slotů na zakoupeném pojistkovém pouzdře.

10.png

11.png


Krok 4: Propojte Pojistkové pouzdro s Hard Wire Kitem
Dále provedeme zapojení samotného Hard Wire Kitu. Odřízněte část gumové bužírky na kabelu pevného vedení, abyste odhalili část vodiče, a pak odhalenou část kabelu pevného vedení připojte k druhému konci pojistkového pouzdra. Zamačkněte je k sobě, aby došlo k propojení. Ujistěte se, že se po sevření se nic neuvolnilo, a to jednoduchým zatažením za přídavnou pojistku.

12.png

13.png

 

Krok 5: Připojte pojistkové pouzdro do slotu pro pojistky
Na závěr zasuňte kabel pojistkového pouzdra zpět do právě vyjmutého slotu pro pojistku.

14.png

 

Krok 6: Připojte zemnicí vodič
Po dokončení připojení ACC a baterie můžete přistoupit k připojení uzemnění. Opatrně umístěte černý zemnicí konektor pod hlavu šroubu nebo vrutu zemnicího bodu, čímž zajistíte čistý elektrický kontakt, a šroub utáhněte, aby byl zajištěn.

15.png

Po správném zapojení všech vodičů (červeného, žlutého a černého) zapojte Hardwire kit do kamery a poté nastartujte vozidlo, abyste zkontrolovali, zda se zapne palubní kamera.

 

 

Závěr
Hardwire Kit umožňuje nepřetržité nahrávání i s vypnutým motorem, přičemž při poklesu napětí baterie na nakonfigurovanou hodnotu automaticky odpojí napájení, aby nedocházelo k vybíjení baterie. V případě, že nemůžete dokončit všechny výše uvedené kroky sami, doporučujeme vám poradit se s místním autoservisem a nechat si hardwarovou sadu nainstalovat od profesionálů.

 

Níže jsou uvedena podrobná instalační videa na YouTube:

Instalace Hardwire Kitu: https://www.youtube.com/watch?v=CaV2394A28U

Instalace Hardwire Kitu: https://www.youtube.com/watch?v=DlzB63-lCmE

Připojení pojistkového pouzdra: https://www.youtube.com/watch?v=ETG3ND09A4g

 
Důležité upozornění:

Nezapomeňte určitě ve vašem bankovnictví vybrat jako typ platby Okamžitá platba.
Jinak bude vaše platba automaticky odeslána jako obyčejná standardní platba a bude připsána na náš bankovní účet až následující pracovní den.
Prosím, vždy uvádějte variabilní symbol, zásadně tím urychlíte identifikaci platby a tím i expedici vaší zásilky.