Jak funguje nahrávání autokamery v režimu parking mode?

Co je Auto-Event Detection (automatická detekce pohybu okolo vozidla)? Jaký zvolit režim nahrávání v parking mode autokamery?

Na tyto a další otázky Vám odpovíme v dnešním článku pojednávajícím o nahrávání záznamu kolem vašeho zaparkovaného auta i při vypnutém motoru.

 

Jak mohu zapnout Parking mode v autokameře?

Pro zajištění nahrávání v parkovacím režimu, je třeba aby Vaše autokamera byla trvale připojena k napájení vozidla. Proto je třeba nejprve zapojit ke kameře Hard Wire Kit. Ten umožňuje přímé propojení mezi autokamerou a elektrickým systémem automobilu a zajišťuje nepřetržité napájení palubní kamery. HW Kit automaticky rozpozná nízké napětí baterie v autě a případně obratem vypne napájení kamery. Nikdy se proto nemusíte bát vybití vaší autobaterie.

 

Jak zapojit Hard Wire Kit do vozidla?

Na našich stránkách jsme již sepsali detailní návod, krok po kroku pro zapojení Hard Wire Kitu do elektrického obvodu auta a propjení s autokamerou: JAK NA INSTALACI HARD WIRE KITU DO AUTA: NÁVOD KROK ZA KROKEM

Pro usnadnění instalace Hard Wire Kitu do automobilu, doporučujeme přikoupit vhodné pojistkové pouzdro s odbočkou.
PRODÁVÁ SE ZDE NA E-SHOPU

 

Jaký zvolit režim nahrávání v Parking mode?

V nabídce jsou tři režimy nahrávání v parking modu:

  1. Auto-event detection (Automatická detekce pohybu okolo vozidla)
  2. Time-lapse (Časosběrné snímání)
  3. Low bitrate recording (Nízký datový tok)

 

1. Auto-event detection (Automatická detekce pohybu okolo vozidla)

Autokamera nahrává, jakmile zjistí pohyb v zorném poli svého objektivu a zastaví nahrávání poté, když není zjištěn žádný pohyb.

Tipy: 

Můžete nastavit citlivost na detekovaný pohyb pomocí možnosti "Parking motion detection", na výběr jsou tři úrovně, doporučujeme zvolit nízkou citlivost, aby drobný pohyb způsobený větrem nebo deštěm nespustil nahrávání.
Všechny soubory zaznamenané v tomto režimu jsou uzamčeny a uloženy ve složce RO.
Většina našich kamer má funkci "buffered parking mode", to znamená se Vám automaticky uloží video záznam i několik sekund (15s) před spuštěním.

2. Time-lapse mode (Časosběrné snímání)

V tomto režimu autokamera zaznamenává 3 snímky za sekundu (3FPS). to znamená, že například 20 minut nahrávání uloží kamera jako 2 minutové video o celkové velikosti 238MB souboru.

 

3. Low bitrate recording

V tomto režimu autokamera neustále nahrává ale s nižším datovým tokem, takže kvalita obrazu může být o něco horší. Spotřeba v tomto režimu je díky tomu nižší a velikost nahraných souborů umožňuje aby se pohodlně vešly na paměťovou kartu.

 

Co je parkovací G-senzor?

Většina autokamer VIOFO disponuje gyroskopickým senzorem, který umožňuje detekovat výrazný nebo náhlý pohyb auta (například při nárazu nebo dopadu). Při rozpoznání pohybu auta G-senzorem se uloží poslední záznam.

Tip: Doporučujeme nastavit G-senzor v parking modu na vysokou citlivost.

Pozor! Parkovací G-senzor funguje pouze během již spuštěného nahrávání, takže není funkční v režimu Auto-event detection. Proto doporučujeme nastavit buď režim Time-lapse mode, nebo Low bitrate recording.

 

Využití G-senzoru a Motion detection (detekce pohybu) při nahrávání během jízdy:

G-senzor (gyroskopický senzor) rovněž funguje i při nahrávání během normální jízdy. V nastavení: Functions during driving -> G-sensor doporučujeme nastavit na nízkou citlivost, vzhledem k neustálým otřesům vozidla při jízdě (například při najetí na obrubník, výmol, zpomalovací práh)

Motion detection (detekce pohybu okolo vozidla) je ve výchozím nastavení vypnuta. Pokud tuto funkci zapnete, autokamera automaticky přestane nahrávat po 1 minutě, když během jízdy nezjistí žádný pohyb okolo vozidla. 

Je to užitečné v případech, kdy dočasně zastavíte auto na červenou nebo jedete do obchodu a nechcete, aby kamera po tuto dobu nahrávala, a znovu se spustí, až se vaše auto opět rozjede.

V případě, že nechcete přijít o žádné video, ponechte výchozí možnost „vypnuto“.

Důležité upozornění:

Nezapomeňte určitě ve vašem bankovnictví vybrat jako typ platby Okamžitá platba.
Jinak bude vaše platba automaticky odeslána jako obyčejná standardní platba a bude připsána na náš bankovní účet až následující pracovní den.
Prosím, vždy uvádějte variabilní symbol, zásadně tím urychlíte identifikaci platby a tím i expedici vaší zásilky.