Otázky a odpovědi k autoledničce Alpicool

Tentokrát vám v článku poradíme jak snížit spotřebu kompresorové lednice a ukážeme základní tipy a triky, které by vám měly pomoci s efektivním provozem autolednic Alpicool.

 

 

1. Na jaké stupně mám zpočátku nastavit chladničku/mrazničku?

Pro začátek doporučujeme nastavit teplotu ledničky na +3˚ a v případě použití jako mrazničky, na -16˚. Osobně se pak můžete rozhodnout i pro mírně nižší/vyšší teplotu, což je také v pořádku, vše záleží na vašich preferencích a potravinách, které chladíte.

 

2. Zkouším svou novou lednici, která je prázdná, a teplota neodpovídá tomu, co jsem nastavil. Proč?

Teplota chladničky může ukazovat nepřesné údaje, pokud je přístroj prázdný (nebo dokonce poloprázdný). Je to způsobeno tím, že chladící box jsou plný vzduchu, což umožňuje nadměrné kolísání teplot. Doporučujeme naplnit ledničku studenými potravinami a nápoji a zkusit to znovu.

 

3. Proč se na displeji LED zobrazuje jiná hodnota, než na jakou jsem nastavil teplotu v chladničce (je o několik stupňů nižší)?

Všechny přenosné kompresorové chladničky se před vypnutím ochladí až o 3˚ pod nastavenou teplotu, což umožní zvýšit teplotu v ledničce na 2˚ nad nastavenou teplotu. Je to proto, aby se snížila doba a frekvence cyklu kompresoru, což vede ke snížení spotřeby energie, průměrná dosažená teplota bude odpovídat nastavené teplotě.

 

 

4. Proč chladnička nefunguje při zapojení na 12 V, ale při běžném zapojení na 240 V je v pořádku?

Doporučujeme nejprve zkontrolovat případné chybové hlášení na displeji. Dále se ujistěte, že je zdroj napájení 12V nabitý a že jsou spoje bezpečné & správné, a teprve poté zkontrolujte nastavení monitoru baterie. Doporučujeme jej nastavit na nízkou nebo střední hodnotu, abyste se vyhnuli problémům s vypínáním monitoru napětí.

 

5. Může být chladnička provozována na přímém slunci?

Pokud je to možné, je lepší se umístění lednice na přímém slunečním světle vyhnout. Pokud je jednotka uložena v autě nebo v jakémkoli uzavřeném prostoru, umožněte dostatečný prostor pro proudění vzduchu, který napomůže procesu chlazení (mřížka větrání skrz vozidlo není nutná).

 

6. Proč můj vlastní teploměr ukazuje jiné údaje než displej LED?

Může k tomu dojít z několika důvodů. Například polohou, ve které se nachází váš teploměr vzhledem k sondě chladničky, nebo tím, zda je chladící box plný nebo prázdný. Pokud není ve hře ani jedno z toho, doporučujeme kontaktovat náš zákaznický servis.

 

7. Vrátil jsem se k autu a všechno je horké. Je moje lednička vadná?

Elektrická část chladničky má systém automatického vypnutí, pokud přístroj dosáhne určité teploty. Ponechání chladničky v horkém autě může způsobit její poškození, takže může dojít ke spuštění této bezpečnostní funkce. Za teplého počasí vždy umožněte proudění vzduchu ve vozidle, zejména pokud necháváte chladničku uvnitř delší dobu. Při balení vozidla je důležité zajistit, aby větrací otvory chladničky byly volné a aby kolem všeho, co je uvnitř vozidla, byla alespoň 50mm mezera, která umožní proudění vzduchu.

 

8. Mohu chladničku provozovat 24 hodin denně, 365 dní v roce?

Ano! jako chladničku můžete. Nedoporučujeme ji však po tuto dobu používat jako mrazničku.

 

Aktuální nabídku Alpicool kompresorových ledniček naleznete u nás na e-shopu:

https://www.isix.cz/autolednicky/

Důležité upozornění:

Nezapomeňte určitě ve vašem bankovnictví vybrat jako typ platby Okamžitá platba.
Jinak bude vaše platba automaticky odeslána jako obyčejná standardní platba a bude připsána na náš bankovní účet až následující pracovní den.
Prosím, vždy uvádějte variabilní symbol, zásadně tím urychlíte identifikaci platby a tím i expedici vaší zásilky.