Novinky

7+1 situace, kdy oceníte kamery do auta

Patříte mezi řidiče a majitele vozu, kteří zatím v autě nemají instalovanou palubní kameru? Možná o ní začnete uvažovat, když si vzpomenete na různé situace, které vás na silnicích už potkaly. Taky si snadno představíte ty situace, které na vás zatím čekají.

Ať chceme nebo ne, svět motorismu se dělí na 2 skupiny: na ty, kteří už ocenili přínos autokamery a na ty, které to teprve čeká.

viofo-autokamera

Ano, kamery za předním sklem jsou vidět stále častěji i v „obyčejných vozech“. Slouží podobně jako černé skříňky v letadlech. S čím se tedy můžete setkat a kde vám kamera pomůže?

 1. Poškození vozu. Také patříte mezi ty majitele vozu, kteří ráno přijdou na parkoviště, aby našli na svém voze šrábanec přes celý bok? Žádný lístek za oknem s telefonem na pachatele, žádný svědek, jen zlost a náklady na opravu. Dnes mají kamery do aut už ve standardní výbavě pohybové senzory, které zapnou nahrávání, jakmile se kolem auta něco pohybuje.
 2. Nebezpečný řidič. Kolikrát vás někdo nebezpečně předjel jen proto, aby vzápětí dupnul na brzdu? A znáte to pravidlo, že kdo má nabouraný čumák, je viník? S kamerou v autě můžete být chráněni v případě, že dojde k nehodě. Pro policii i pojišťovnu bude záznam sloužit jako důkaz přestupkového jednání viníka.
 3. Zloděj v noci. Ani tohle bohužel není nic exotického. Stačí nechat auto jen na chvíli bez dozoru a hned se najde nějaký zájemce o nějaké vybavení či zapomenutý obsah. Nehledě na to, že starosti a náklady na opravu rozbitého skla často převýší to, co zloděj ukradl. Zde se vyplatí kamera s trochu lepší kvalitou záznamu v noci, a dokážete velmi dobře identifikovat i takového zloděje, který se pod rouškou tmy cítí bezpečně. Někdy zloděje odradí i to, když se rozsvítí světýlko kamery, když se přiblíží k vašemu vozu. Kamera tak má i preventivní účinky.
 4. Sebevražedná zvěř. I když nedojde zrovna k přestupku či přímo trestnému činu, stačí, když do cesty skočí srnka či divočák a opět je malér. A pak se chytnete za hlavu se slovy: kdybych tak měl autokameru! Ta sice zvěři nezabrání, aby vám skočila pod kola, ale alespoň opět budete mít důkaz, jak se všechno seběhlo.
 5. Mikrospánek je spolu s alkoholem jednou z nejčastějších příčin nehod. Zatímco u alkoholu stačí ukázněnost a nepít před jízdou, mikrospánek může přijít nečekaně i u odpočinutého řidiče. Autokamery se systémem LDWS vás upozorní hlasitým zvukem, že jste opustili svůj jízdní pruh.
 6. Já zapomněl! Když autokameru nezapnete, je jedno, že ji v autě máte nainstalovanou. Naštěstí existují modely, které se zapínají samočinně, jakmile otočíte klíčkem a nastartujete. Už se nestane, že zrovna když byste potřebovali nějaký záběr jako důkaz, bude chybět.
 7. Můžete mi prosím zaparkovat? Ne, kamera vám auto nezaparkuje. Ale mnohé palubní kamery mají parkovacího asistenta, který vás při couvání přesně povede tak, že zaparkujete na místě, kde si myslíte, že to asi nepůjde.
 8. Hele vole, kde mám káru? Nejen poškození či vykradení auta je problém. Když ho zloděj rovnou celé ukradne, pak oceníte auto kameru s modulem GPS, který prozradí, kde se zrovna nachází. Mnohdy se tak podaří dostopovat zloděje doslova pár minut po činu. Ale i obyčejné sledování pohybu vozidla ve firemním provozu je užitečné. Zjistíte, jestli vaše vozy nejsou používány i k neschváleným soukromým jízdám.

Už víte, proč si koupíte kameru do auta?

Začali jste už uvažovat o koupi černé skříňky v podobě autokamery? Nebo se vám to již delší dobu honí hlavou? Pořízení kamery do vašeho vozu je celkem malá investice. Mnohdy to není ani na 2 plné nádrže benzínu. Přitom vám kamera ve vašem voze ušetří spoustu nervů a mnohdy i finančních prostředků. A nejde jen o peníze. V silniční dopravě jde zhusta i o život – chodců, cyklistů, jiných řidičů, ale hlavně ten váš! Nákup autokamery proto neodkládejte.

S kamerou i pod vodu

Jedete-li na svou vysněnou a zaslouženou letní dovolenou, nezapomeňte si s sebou vzít také svou outdoorovou kameru. Outdoorové akční kamery nabízejí mnoho způsobů využití – můžete natáčet na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Můžete ji držet jednoduše v ruce, na držáku, můžete ji připevnit na kole, nebo dokonce mít ji na potápěčských brýlích.

Abyste si užili tu pravou zábavu, popřemýštejte nad pořízením nějakých doplňků. Dnes se soustředíme na doplňky pro kamerování pod vodou. Chystáte se v létě k moři? Nebo jdete jen do bazénu natáčet, jak si vede vaše ratolest ve vodě? Zpozorněte a čtěte dál.

Kvalitní příslušenství pro kamerování ve vodě

Máte akční kameru, ale bez příslušenství? No, používat ji můžete, ale je to jako sportovní vůz v základní výbavě – moc si neužijete. Akční kamery mají opravdu velký potenciál, který vynikne ještě více, pokud pro podvodní kamerování využijete některý z následujících doplňků pro kamerování ve vodě

Podvodní obal


Outdorové kamery patří do hlavně do akce, proto je kvalitní a odolné podvodní pouzdro nezbytností. Podvodní obal je speciální příslušenství pro pořizování záběrů napůl pod vodou a napůl nad vodou. Můžete tak zachytit, jak ve vodě řádí vaše děti či přátelé. Budou to neopakovatelné záběry a při jejich promítání se budou všichni výborně bavit.

Samozřejmě, že je možné natáčet i přímo pod vodou. Tam ale dbejte na to, abyste nepřesáhli doporučenou bezpečnou hloubku. Na našem eshopu najdete třeba kryt TELESIN DOME PORT PRO XIAOMI YI 4K 2 s možností natáčet v hloubce až 30 metrů.

Obal pro kamerování pod vodou

Potápěčské brýle s úchytem pro akční kameru

Potápěčské brýle s úchytem pro podvodní kameru jsou skvělým způsobem, jak natáčet pod vodou. Bývají vhodné pro většinu modelů akčních kamer. Jsou ideální pro záznamy profesionálních výprav do hlubin – záběry z perspektivy potápěče. Toto řešení ale ocení i amatérští potápěči pro zachycení jedinečných zážitků z dovolených u moře.

Potápěčské brýle se hodí pro všechny dospělé i děti, jejich utěsnění zajišťuje vodotěsnost díky pružné a měkké silikonové těsnící gumě. Manipulace s potápěčskými brýlemi je více než snadná a zvládne ji i dítě. S jejich pomocí budete mít památku na celý život.

Pořiďte si třeba potápěčské brýle pro gopro, sjcam, gitup, xiaomi s úchytem na akční kameru dive mask.

Potápěčské brýle s úchytem pro kameru

Plovák

Chcete zajisti, aby se vaše kamera neutopila? Pak si pořiďte plovoucí tyč, ke které kameru prostě připevníte a je to. Díky plováku můžete zachycovat své zážitky bez jakýchkoli problémů. Plovák je vyrobený z pevného a kvalitního plastu zářivé barvy, aby se neztratil a byl vždy v dohledu.

V našem eshopu nabízíme dokonce plovoucí prodlužovací tyč s klipem pro dálkové ovládání. Velmi kvalitní, a hlavně plovoucí tyč se stavitelnou délkou v rozmezí 37-62cm. Do klipu jde umístit ovladač na Gopro a s trochou trpělivosti i velmi pevně upevnit dálkové ovládání pro Gitup. Příslušenství je pro uchycení plně kompatibilní se všemi sportovními kamerami se standardním úchytem.

Plovoucí prodlužovací tyč

Střih Videa

Koupil jsem si skvělou akční kamerku, záběry vypadají nádherně, ale co teď? Jak vytvořím jedno z těch miliónových videí na Youtube? No, to vám asi neporadíme, ale rádi vám pomůžeme s tím, jak sestříhat video a poskládat záběry dohromady, ať už v úplně jednoduchém, či pokročilejším střihačském programu.

 

Vezmeme to postupně, stručně a hlavně jednodušše.

 

KROK 1.: IMPORT VIDEÍ

Pokud se vám už podařilo dostat videa z vaší SD karty do počítače, můžete přeskočit na další krok. Pokud ještě ne, vložte vaši SD kartu do adaptéru (viz. obrázek 1) a ten připojte do vašeho notebooku, nebo do čtečky SD karet (viz. obrázek 2), kterou následně připojíte do USB konektoru.

 

1                                                                                             2

 

 sd1sd2

 

KROK 2.: VÝBĚR SOFTWARU (STŘIHAČSKÉHO PROGRAMU)

Pro uživatele operačního systému Windows se nabízí základní střihačský program Movie Maker,

pro uživatele zařízení Apple je tu iMovie. Oba programy jsou uživatelsky velice jednoduché a jsou dostupné zdarma, ovšem žádný zázkar od nich neočekávejte, tyto programy jsou určené převážně pro základní úpravy videa.

 Velice oblíbený software mezi uživateli akčních kamer je GoPro Studio. Ano, jde o software firmy GoPro, který je upravený přímo pro střih záběrů z akčních kamer. Nemusíte být nijak znalý ve video postprodukci a vytvoření slow motion videa vám v tomto programu nebude dělat žádný problém. GoPro Studio funguje jak pro Mac, tak Windows.

 Pro náročnější tu máme výběr 3 populárních editorů, ve kterých si s vaší videem můžete opravdu pohrát, a to: Sony Vegas, Final Cut, Premiere Pro CC. Ta nejslavnější GoPro videa vznikala pravděpodobně právě v Premiere Pro, nebo ve Final Cut, tady už se opravdu fantazii meze nekladou. Licence na tyto tři programy se musí zakoupit, ovšem každý z nich nabízí trial verzi, kde máte možnost si vyzkoušet program zdarma na určité časové období.

 

SHRNUTÍ:

pro začátečníky: iMovie, Movie Maker, GoPro Studio (doporučujeme)

pro pokročilé: Sony Vegas, Final Cut, Premiere Pro CC (doporučujeme)

 

KROK 3.: STŘIH VIDEA

Základní a pro nás důležité jsou 3 části programu. Ta první je pro import našich videí. Je to část editoru, kam si nahrajeme všechno, co chceme editovat a pospojovat dohromady. V našem případě asi hlavně videa, hudbu, popřípadě i obrázky. Do této části editoru přetáhneme naše videa myší, nebo klikneme na Import, nebo dvakrát klikneme myší do prostoru.

(pro ukázku používáme program Premiere Pro CC)

 

Prostor pro IMPORT:                                                                            Importovaná videa:

 stih1strih2

Dále máme tzv. timeline linku. To je část, kde spojujeme videa, přidáváme hudbu, určujeme délku a přechody mezi záběry, atd.. Pokud chcete spojit videa dohromady, jednodušše přidejte další video do timeline linky hned za to poslední, pokud chcete video naopak zkrátit, použijte jeden z nástrojů pro střih a video usekněte.

 

   Prostor pro STŘIH:                                                                                    NÁSTROJE pro střih:

 

 strih3strih4

V další důležité části máme náhled našeho videa. Můžeme se zde podívat na naše natočené video a následně jak vypadá po našem střihu.

 

Náhled videa a střihu:                                                                                   Navigace pro náhled videa:

 strih5strih6

 

 

Střih videa těžko shneme do jednoho článku, ale snad jsme vám tuto kapitolu, která je důležitou součástí uživatelů akčních kamer, aspoň trochu přiblížili. Doporučujeme vám vyhledat si tutorial videa na Youtube vždy pro konkrétní program, který chcete používat.

 

Zkoušejte a vytrvejte, věříme, že pro úplného začátečníka nebude problém pospojovat a vytvořit jednoduché video za jedno odpoledne. :)

Jak vybrat kameru do auta
Na cestách se mnohdy dějí opravdové kuriozity, nad kterými zůstane rozum stát. Kolikrát jste si už řekli: „škoda, že to nemám natočené“? Možná právě uvažujete nad koupí autokamery, a proto jsme se rozhodli vám pomoc s jejím výběrem. V dnešním článku vám představíme výhody palubních kamer do auta a kromě toho se také dozvíte, na jaké parametry se při výběru zaměřit.
 

Proč si vůbec pořídit autokameru?

Sice můžete jezdit maximálně opatrně, ale i přesto mohou nastat situace, kdy si budete vyčítat, že jste nezainvestovali do videokamery do auta. Bohužel se těžko někomu nebo něčemu dává za vinu, pokud neexistují žádné přímé důkazy a pouze vaše čestné slovo nestačí.
 
S kvalitní kamerou do auta můžete s klidným svědomím dokázat svoji nevinu při dopravní nehodě a vyvarovat se tak zbytečným problémům. Kromě toho hravě zaznamenáte špatně značenou překážku, opilého chodce a veškeré dění na silnici, které vám zajistí případně vaši nevinu.
 

Jaké jsou základní parametry, které je třeba hlídat?

Před samotným výběrem videokamery do auta si musíte ujasnit, kolik peněz do ní chcete investovat a co od ní budete očekávat. Samozřejmě seženete kameru za pár stovek, ale také za několik tisíc. Abyste s nákupem byli spokojeni, zaměřte se tedy na konkrétní parametry, které by každá dobrá autokamera měla mít.
 
 • G-senzor – Snad každá autokamera by v sobě měla mít zabudovaný G-senzor, který vám zajistí uzamčení záznamu. Jedině s ním nepřijdete o důležité momenty, které vám zajistí vaši nevinu. Tento senzor dokáže při nárazu uzamknout právě nahrávaný záznam ve chvíli, kdy to nejste schopni udělat sami.
 • Rozlišení – Samozřejmě doporučujeme vybírat nejvyšší rozlišení. V současné době jsou na trhu nejlepší kamery do auta Full HD, které by měly zaručit i čitelný záznam dopravní značky. Pokud se budete rozhodovat například také mezi HD kamerou do auta, shlédněte před koupí nejdříve ukázková videa na internetu, kde jsou k vidění různé porovnávací testy autokamer do auta. V testech jasně uvidíte kvalitu záznamu a rozhodování bude pro vás o to snazší.
 • GPS – Díky GPS modulu si budete moc prohlédnout vaši ujetou trasu. Tutu funkci hlavně oceníte u pracovních vozů, které půjčujete svým zaměstnancům. Můžete je tak hlídat, aby auto nezneužívali i na jiné účely.
 • Cena – Důležitý faktor, který ovlivňuje kvalitu kamer. Samozřejmě neplatí pravidlo, že čím dražší tím lepší. Mnohdy se platí pouze za značku. Hledejte kamery, které jsou dobře hodnocené v poměru cena vs. výkon.
 • Baterie – Standardně pořídíte autokameru s nabíjením pomocí autozapalovače. Jedná se o velmi praktickou záležitost, neboť nemusíte neustále myslet na nabíjení. Kamery však mají také vnitřní baterii, kde je důležitá její kapacita. Zde už platí pravidlo – čím vyšší, tím lepší. Pokud se však rozhodnete mít jako kameru do auta GoPro, myslete na to, že dokáží natočit pouze cca hodinový záznam na interní baterii.
 • Rychlost záznamu – Pro plynulý pohyb obrazu stačí 15 snímků za vteřinu, avšak my doporučujeme alespoň 25 snímků za vteřinu.
 • Úhel záběru – Pokud budete chtít zaznamenat široký úhel včetně semaforů, značek a dění okolo, je dobré zvolit úhel záběru alespoň 150 °.

Nejlepší autokamera do auta z naší nabídky je XIAOMI YI, 

Kamera do auta fullHD

Ta je zároveň i tou nejprodávanější. U nás ji seženete za bezkonkurenční cenu 2039 Kč. Disponuje Full HD rozlišením a umožní tak i v případě nehody jednoduše přečíst SPZ. Tato videokamera do auta je určena pro ty z vás, kteří si chtějí pro všechny případy zaznamenat svoji cestu za dobrodružstvím.
 
V našem sortimentu však máme i jiné auto kamery, u kterých se můžete vždy spolehnout na výhodný nákup.

 

Nákup bez dph

nakupbezDPH
vies

 

aktuality
Srovnání parametrů kamer

Často se nás ptáte na srovnání parametrů kamer tak jsme pro Vás jedno připravili:

 

srovnavaci tabulka

Je obrázek malý ?

Zde je v plné velikosti

 

Důležité upozornění:

Nezapomeňte určitě ve vašem bankovnictví vybrat jako typ platby Okamžitá platba.
Jinak bude vaše platba automaticky odeslána jako obyčejná standardní platba a bude připsána na náš bankovní účet až následující pracovní den.
Prosím, vždy uvádějte variabilní symbol, zásadně tím urychlíte identifikaci platby a tím i expedici vaší zásilky.