Novinky

Jak dlouhý záznam lze nahrát na 32/64/128/256 GB MicroSD kartu?

Rozlišení nahrávání (=> velký objem dat) a vysoká obrazová detailnost (=> vysoký datový tok/bitrate) ovlivňují kolik hodin záznamu lze uložit na paměťovou kartu ve Vaší autokameře.

 

Níže vám poskytujeme přehledovou tabulku s časovou kapacitou paměťových karet VIOFO dle typu autokamery a zvoleného rozlišení:

 
✅ Námi doporučené paměťové karty
Našimi zákazníky prověřené MircoSD karty jsou především značky: VIOFO, SanDisk a některé karty SAMSUNG.
Všchny vhodné, doporučené karty najdete u nás na e-shopu:
 
⚡ Chcete-li maximalizovat výkon a životnost karty micro SD:
- Pro optimální výkon kartu micro SD pravidelně formátujte pomocí autokamery nebo počítače.
- Pravidelně kontrolujte aktualizace firmwaru pro autokameru a kartu micro SD, abyste zajistili kompatibilitu a lepší stabilitu.
- S kartou micro SD zacházejte opatrně a vyvarujte se fyzického poškození nebo vystavení extrémním teplotám.
Jak funguje nahrávání autokamery v režimu parking mode?

Co je Auto-Event Detection (automatická detekce pohybu okolo vozidla)? Jaký zvolit režim nahrávání v parking mode autokamery?

Na tyto a další otázky Vám odpovíme v dnešním článku pojednávajícím o nahrávání záznamu kolem vašeho zaparkovaného auta i při vypnutém motoru.

 

Jak mohu zapnout Parking mode v autokameře?

Pro zajištění nahrávání v parkovacím režimu, je třeba aby Vaše autokamera byla trvale připojena k napájení vozidla. Proto je třeba nejprve zapojit ke kameře Hard Wire Kit. Ten umožňuje přímé propojení mezi autokamerou a elektrickým systémem automobilu a zajišťuje nepřetržité napájení palubní kamery. HW Kit automaticky rozpozná nízké napětí baterie v autě a případně obratem vypne napájení kamery. Nikdy se proto nemusíte bát vybití vaší autobaterie.

 

Jak zapojit Hard Wire Kit do vozidla?

Na našich stránkách jsme již sepsali detailní návod, krok po kroku pro zapojení Hard Wire Kitu do elektrického obvodu auta a propjení s autokamerou: JAK NA INSTALACI HARD WIRE KITU DO AUTA: NÁVOD KROK ZA KROKEM

Pro usnadnění instalace Hard Wire Kitu do automobilu, doporučujeme přikoupit vhodné pojistkové pouzdro s odbočkou.
PRODÁVÁ SE ZDE NA E-SHOPU

 

Jaký zvolit režim nahrávání v Parking mode?

V nabídce jsou tři režimy nahrávání v parking modu:

 1. Auto-event detection (Automatická detekce pohybu okolo vozidla)
 2. Time-lapse (Časosběrné snímání)
 3. Low bitrate recording (Nízký datový tok)

 

1. Auto-event detection (Automatická detekce pohybu okolo vozidla)

Autokamera nahrává, jakmile zjistí pohyb v zorném poli svého objektivu a zastaví nahrávání poté, když není zjištěn žádný pohyb.

Tipy: 

Můžete nastavit citlivost na detekovaný pohyb pomocí možnosti "Parking motion detection", na výběr jsou tři úrovně, doporučujeme zvolit nízkou citlivost, aby drobný pohyb způsobený větrem nebo deštěm nespustil nahrávání.
Všechny soubory zaznamenané v tomto režimu jsou uzamčeny a uloženy ve složce RO.
Většina našich kamer má funkci "buffered parking mode", to znamená se Vám automaticky uloží video záznam i několik sekund (15s) před spuštěním.

2. Time-lapse mode (Časosběrné snímání)

V tomto režimu autokamera zaznamenává 3 snímky za sekundu (3FPS). to znamená, že například 20 minut nahrávání uloží kamera jako 2 minutové video o celkové velikosti 238MB souboru.

 

3. Low bitrate recording

V tomto režimu autokamera neustále nahrává ale s nižším datovým tokem, takže kvalita obrazu může být o něco horší. Spotřeba v tomto režimu je díky tomu nižší a velikost nahraných souborů umožňuje aby se pohodlně vešly na paměťovou kartu.

 

Co je parkovací G-senzor?

Většina autokamer VIOFO disponuje gyroskopickým senzorem, který umožňuje detekovat výrazný nebo náhlý pohyb auta (například při nárazu nebo dopadu). Při rozpoznání pohybu auta G-senzorem se uloží poslední záznam.

Tip: Doporučujeme nastavit G-senzor v parking modu na vysokou citlivost.

Pozor! Parkovací G-senzor funguje pouze během již spuštěného nahrávání, takže není funkční v režimu Auto-event detection. Proto doporučujeme nastavit buď režim Time-lapse mode, nebo Low bitrate recording.

 

Využití G-senzoru a Motion detection (detekce pohybu) při nahrávání během jízdy:

G-senzor (gyroskopický senzor) rovněž funguje i při nahrávání během normální jízdy. V nastavení: Functions during driving -> G-sensor doporučujeme nastavit na nízkou citlivost, vzhledem k neustálým otřesům vozidla při jízdě (například při najetí na obrubník, výmol, zpomalovací práh)

Motion detection (detekce pohybu okolo vozidla) je ve výchozím nastavení vypnuta. Pokud tuto funkci zapnete, autokamera automaticky přestane nahrávat po 1 minutě, když během jízdy nezjistí žádný pohyb okolo vozidla. 

Je to užitečné v případech, kdy dočasně zastavíte auto na červenou nebo jedete do obchodu a nechcete, aby kamera po tuto dobu nahrávala, a znovu se spustí, až se vaše auto opět rozjede.

V případě, že nechcete přijít o žádné video, ponechte výchozí možnost „vypnuto“.

10 tipů jak snížit spotřebu autolednice

Kompresorová chladnička je dokonalým společníkem pro cestování a kempování. Při cestování se už tak nemusíte omezovat na trvanlivé potraviny ale můžete sebou vzít i čerstvých potravin tolik, kolik jen lednička uveze. V dnešní době jsou přenosné chladničky velmi oblíbeným vybavením obytných dodávek nebo třeba offroadových vozidel, a pokud vyrážíte pravidelně, určitě oceníte komfort, který vždy perfektně vychlazené nápoje a potraviny přináší.

 

Provoz každé lednice však vyžaduje poměrně dost energie - téměř vždy je jedním z největších spotřebičů v autě a tuto energii musíte odněkud získat. Dnes jsou velmi populární solární panely a trakční baterie podporující energetickou nezávislost, ale existuje řada věcí, které můžete udělat, abyste snížili spotřebu vaší autolednice a vy tak bezstarostně dál provozovali vaší ledničku i třeba z normálního autozapalovače v autě.

Kolik energie spotřebuje chladnička?
Spotřebu 12voltové chladničky ovlivňuje mnoho různých faktorů. Velikost a konstrukce kompresoru, okolní teplota, tloušťka a zpracování izolace, teplota na kterou je nastavena, nebo třeba zaplnění autolednice

Většina z kompresorových ledniček však spotřebuje při provozu mezi 1 a 6 ampéry (přičemž 2,5 ampéru je poměrně průměrná hodnota) za hodinu. Chladnička však obvykle neběží 100 % času, takže tento proud odebírá pouze při zapnutí kompresoru.

Chod kompresoru, kdy lednička chladí jasně poznáte, můžete tak pozorovat jak dlouho je sepnutý. Doba cyklu se opět značně liší, ale v průměru běží asi 50 % času.

Z toho nám tedy vychází, že pokud chladnička odebírá 2,5 ampéru při zapnutém kompresoru, ale běží pouze 1/2 dne, spotřebuje tedy kolem 30 ampérhodin z kapacity autobaterie za den.

 

Zdá se to hodně? Zde vám uvedeme 10 rad jak vaší autolednici používat ještě efektivněji. 

1. Vychlaďte potraviny a nápoje ještě před odjezdem z domova
Pokud se tomu můžete vyhnout, nevkládejte do chladničky předměty v pokojové teplotě. Pouze ji to zatěžuje a spotřebovává proto více energie. Chladnička samozřejmě vaše potraviny spolehlivě vychladí, ale my máme obvykle ve zvyku před vložením do chladničky předměty už mít nachlazené z domova, lednice tak nemusí pracovat od začátku na plný výkon.

Pokud jste na cestách, je to samozřejmě nevyhnutelné, ale pokud je to možné, potraviny a nápoje předem zchlaďte.

 

2. Pomalu otevírejte víko ledničky
Pokud otevíráte chladničku a trhnete víkem nahoru, rychlý pohyb odčerpá z chladničky obrovské množství studeného vzduchu a pošle ho do pryč do okolí. Jakmile víko zavřete, chladnička musí znovu zchladit horký vzduch, kterým jste ji naplnili.

Trik je jednoduchý - víko jemně pootevřete, dokud není vyklopené asi na 10 cm, a pak ho normálně otevřete. Tím se zastaví únik většiny studeného vzduchu a ušetříte poměrně dost energie.

 

3. Udržujte ledničku plnou
Plná lednice funguje mnohem efektivněji než prázdná. Pokud vám v lednici dochází jídlo a nápoje, velmi dobře fungují lahve s vodou. Jakmile jsou vychlazené, ušetříte hromadu energie, protože se jejich teplota mění pomalu a chladí tím i okolí.

 

4. Umístěte lednici do nejstudenější části auta a auto nevystavujte přímému slunci
Rozdíl mezi chladničkou pracující při okolní teplotě 25 až 40 stupňů je obrovský. Čím teplejší je vzduch vně chladničky, tím více musí kompresor pracovat. Je zřejmé, že okolní teplotu můžete ovlivnit jen do určité míry, ale můžete ovlivnit místo, kde je vaše chladnička uložena.

Například při parkování pod stromem bude ve vozidle mnohem chladněji a sníží se množství práce, kterou musí chladnička vynaložit, aby udržela vaše potraviny a nápoje chladné. Pokud parkujete bez stínu na přímém slunci, otevřete zadní část vozidla, aby se nezahřívala.

 

5. Proudění vzduchu je nezbytné
Je sice hezké, že máte ledničku na centimetr přesně zasazenou ve vestavbě, ale pokud nemůže kolem ní proudit vzduch, dáváte jí zabrat. Zajistěte, aby měl kompresor dostatek prostoru pro nasávání čistého, chladného vzduchu. Pokud máte chladničku namontovanou v uzavřeném prostoru, zvažte použití malého větracího otvoru nebo počítačového ventilátoru, který podpoří cirkulaci vzduchu.

 

6. Kryty chladniček
Existuje mnoho výrobců chladniček, kteří prodávají kryty na chladničky. Ty pomáhají chránit před fyzickým poškozením, ale také zlepšují jejich izolační vlastnosti. Čím lépe je chladnička izolovaná, tím méně tepla se může dostat dovnitř a tím méně studeného vzduchu se může dostat ven.

Až budete příště u své chladničky, dotkněte se jejího vnějšího povrchu, když je v provozu. Pokud je znatelně chladnější než vzduch kolem vás, izolace umožňuje únik chladu.

 

7. Doba a počet otevření
Čím déle necháte chladničku otevřenou, tím déle musí chladit, jakmile ji opět zavřete. Zvykněte si rychle vzít to, co potřebujete, a zavřít víko.

Pokud víte, že něco připravujete, rozmyslete si, co potřebujete, než ledničku otevřete. Neříkám, abyste se omezovali na otevírání lednice jen několikrát denně, to je hloupost. Ale čím více můžete omezit počet otevření lednice, tím lépe.

 

8. Pečlivé zavírání víka
Je sice snadné víko jen tak upustit aby lednice sama zaklapla, ale pokud se dovnitř nebo ven bude dostávat vzduch, chladnička bude pracovat hůře. Věnujte zavření víka 2 vteřiny navíc. Vyplatí se to.

 

9. Zkontrolujte kabeláž
Napájení chladničky musí mít dostatečně dimenzovanou kabeláž. Pokud je příliš malé, poměrně rychle ztrácíte účinnost. Obvykle se jedná o vedení od baterie k napájecímu bodu chladničky, zejména pokud vede z přední části vozidla do zadní části. Doporučuje se vést minimálně 6mm přívodní kabel v průměru.

 

10. Používejte kvalitní kompresorovou lednici
A konečně, bez kvalitní lednice se skutečně propracovanou izolací a spolehlivým kompresorem se neobejdete.

My doporučujeme prověřené autoledničky Alpicool s kvalitními kompresory LG.

 

 

 

Elektrostatické samolepky bez použití lepidla zabrání poškození vyhřívaného skla auta

Co je to elektrostatická nálepka?
Tato elektrostatická podložka, je typ samolepky, která se na povrch čelního skla přichytí pomocí statické elektřiny namísto používání lepidla. Obvykle je vyrobena z tenkého, pružného vinylového nebo plastového materiálu, který může přilnout k hladkým povrchům, jako je sklo, kov nebo plast, aniž by zanechal stopy.

 

Proč právě elektrostatická samolepka?
Materiál podobný fólii není lepicí, ale přichytí se na přední sklo vašeho vozidla pomocí statické elektřiny. Použitím elektrostatické samolepky nedojde k poškození povrchu, vzniku zbytkových stop nebo potížím s čištěním, když kameru přemístíte kvůli lepšímu úhlu záznamu nebo přelepujete autokameru do jiného vozu. U moderních aut s integrovanými topnými články pro vyhřívání čelního skla je použití těchto podložek doporučené.


Jak připevnit elektrostatickou samolepku a kameru na čelní sklo?
1. Vyčistěte čelní sklo: Začněte tím, že vyčistíte vnitřní stranu čelního skla pomocí čisticího prostředku na sklo nebo jemného čisticího prostředku. Ujistěte se, že oblast, kam plánujete nainstalovat palubní kameru, je zbavena prachu, otisků prstů nebo jiných nečistot. Otřete ji do sucha hadříkem, který nepouští vlákna.

2. Výběr místa: Vyberte vhodné místo na čelním skle pro montáž palubní kamery. V ideálním případě by měla být umístěna v blízkosti zpětného zrcátka, aby byl zajištěn dobrý výhled na silnici před vámi a nebránila vám ve výhledu. Aby byl zajištěn jasný výhled za deštivých dnů, mělo by se vybrané místo nacházet v dosahu stírání stěračů čelního skla.

3. Umístění autokamery: přidržte autokameru u čelního skla a vyberte požadované umístění. Vezměte v úvahu zorné pole palubní kamery a podle toho ji nastavte.

4. Nalepte elektrostatickou samolepku: Odlepte červenou ochrannou fólii z elektrostatické samolepky, zarovnejte elektrostatickou podložku s montážním místem na čelním skle a opatrně ji přitlačte ke sklu, abyste se ujistili, že pevně přilne. Poté odstraňte zelenou fólii. Při manipulaci se samolepkou buďte opatrní, aby nedošlo k jejímu poškození.

5. Připevnění kamery: Odlepte červenou oboustrannou samolepku 3M na držáku kamery a poté jí silně přitlačte asi na 30 sekund k podložce a ujistěte se, že kamera drží na statické nálepce.

6. Nastavení úhlu: Po připevnění autokamery upravte její úhel nebo natočení podle potřeby, abyste dosáhli požadovaného záběru.

7. Otestujte instalaci: zapněte palubní kameru a zkontrolujte, zda je správně nainstalována. Ujistěte se, že je výhled jasný a bez překážek. V případě potřeby dále upravte polohu nebo úhel natočení.

Elektrostatické samolepky jsou standardní součástí každého balení autokamery VIOFO jak pro přední tak zadní kameru, prohlédněte si naší nabídku na: https://www.isix.cz/kamery/

K ZAKOUPENÍ TAKÉ JAKO SAMOTNÝ PRODUKT

Jak vybrat správnou paměťovou kartu pro Vaší autokameru?
▶︎ •၊၊||၊|။||||။‌‌‌‌‌၊|• 0:10
Jak vybrat správnou paměťovou kartu (MicroSD) pro Vaší VIOFO autokameru?
 
💥 Mnoho zákazníků se na nás obrací s problémy v nahrávání, ukládání , nebo sekáním obrazu jejich VIOFO autokamer... Většina těchto problémů je přitom způsobena pouze používám nekompatibilních a nespolehlivých MicroSD paměťových karet.
 
 
⚡ Kvalita, kapacita a funkčnost paměťové karty jsou zásadními faktory, které přímo ovlivňují výkon autokamery. Investice do správné karty micro SD zajistí bezproblémový provoz, prodloužení životnosti a efektivní správu úložiště!
 
 
🚫 Proč nemohu pro autokameru použít jakoukoli kartu SD?
- Požadavky na paměťové karty v autokamerách zaznamenaly značný nárůst, to lze přičíst několika faktorům:
1) Nahrávání ve 4K rozlišení (rychlost zápisu a objem dat)
2) Vysoká obrazová detailnost (vysoký datový tok)
3) Nepřetržité nahrávání (přehřívání, neustálý zápis a mazání dat)
 
 
✅ Námi doporučené paměťové karty
Našimi zákazníky prověřené MircoSD karty jsou především značky: VIOFO, SanDisk a některé karty SAMSUNG.
Všchny vhodné, doporučené karty najdete u nás na e-shopu:
 
 
💡 Další tipy a osvědčené postupy
Chcete-li maximalizovat výkon a životnost karty micro SD:
- Pro optimální výkon kartu micro SD pravidelně formátujte pomocí autokamery nebo počítače.
- Pravidelně kontrolujte aktualizace firmwaru pro autokameru a kartu micro SD, abyste zajistili kompatibilitu a lepší stabilitu.
- S kartou micro SD zacházejte opatrně a vyvarujte se fyzického poškození nebo vystavení extrémním teplotám.
 
 
Záznam z autokamery jako důkazní materiál. Jak postupovat?

Nehody se občas stanou! Zatímco vy se jako zodpovědný občan můžete snažit, abyste neublížili kolemjdoucím nebo ostatním řidičům, o jiných účastnících silničního provozu se to říci nedá. I když jezdíte zodpovědně a dodržujete dopravní předpisy, můžete se stát účastníkem nehody například: po nárazu zezadu, čelní srážce, bočním nárazu nebo jakéhokoli jiné nehody.

Předpokládejme tedy, že dojde k nejhoršímu - co teď dělat? Všichni víme, že viníka lze pohnat před soud a donutit ho, aby zaplatil škody, které způsobil svou neopatrností.

Pravděpodobně vám někdo řekl, že byste si měli pořídit palubní kameru, ale jak vám v těchto situacích pomůže? V tomto článku vám odpovíme na všechny tyto otázky a ještě více.

 

Vyplňte Záznam o dopravní nehodě

Pokud se žádnému účastníkovi nehody nic nestalo, budete muset začít nejprve s klasickým formulářem.

Evropský záznam o dopravní nehodě sice už není součástí povinné výbavy, ale určitě doporučujeme ho mít vždy ve vozidle s sebou. Budete ho vyplňovat v případech, kdy není nutné k nehodě volat policii.

Kde sehnat formulář záznamu o dopravní nehodě?

Jelikož není stanovena žádná jednotná forma, doporučuje se využívat právě Evropský záznam o dopravní nehodě, který si můžete snadno stáhnout na stránkách Ministerstva dopravy. 

Na závěr musí formulář oba účastníci podepsat, čímž stvrzují pravdivost uvedených údajů a souhlas s informacemi ve formuláři. Každý účastník bude mít svou kopii formuláře, proto je nutné mít více kopií, pokud si formulář stahujete a tisknete sami.

 

Kdy je nutné volat k dopravní nehodě policii?

Povinnost nahlásit dopravní nehodu se vztahuje na případy, kdy

 • došlo ke zranění
 • došlo ke škodám na majetku třetích osob
 • výše škody na některém z poškozených vozidel je více než 100 tisíc korun
 • nedohodli jste se s účastníky nehody na tom, kdo nehodu zavinil, a tudíž nejste schopni vyplnit záznam o dopravní nehod

When to Call the Police from the Scene of Accident - McClure Insurance Agency, Inc.

 

Jak získat záznam nehody z autokamery?

Většina autokamer VIOFO je vybavena LCD displejem a má nepřehlédnutelné Nouzové tlačítko (se žlutým vykřičníkem). To vám rovnou uloží a uzamkne důležitý záznam z nehody

Díky tomu je pak jednoduché přímo v kameře najít označnený Nouzový záznam, který se v kameře určitě nesmaže. Pokud jste s kamerou zdatní, můžete microSD kartu a inkriminovaný soubor se záznamem rovnou předat dopravní policii na místě nehody.

Druhou možností je připojit VIOFO autokameru přes Wi-Fi k vašemu telefonu a v mobilní aplikaci VIOFO App, najít záznam nehody, který si můžete uložit přímo do telefonu nebo sdílet do jiných aplikací (E-mail, WhatsApp...).

VIOFO A229 PLUS Car Dvr 2K HDR Video Recorder 5GHZ WI-FI GPS Voice Control Dash Camera With SONY STARVIS 2 SENSOR Night Vision - AliExpress 

 

Jak poznám, který soubor je záznamem nehody?
Všechny autokamery nahrávají videa na kartu microSD uvnitř autokamery.

Soubory s nehodami jsou obvykle označeny nebo uloženy v samostatné složce na kartě microSD. Je to proto, aby se video nepřepsalo při nahrávání novějších videí, při kterých se automaticky mažou nejstarší záznamy. Pokud je náraz, ať už při jízdě nebo při parkování, dostatečně silný na to, aby se aktivovaly g-senzory autokamery, video se uloží a ochrání ve zvláštní složce, takže se nemusíte obávat, že by se vymazalo nebo přepsalo.

Lokalizace souborů u autokamer VIOFO:

 • Soubory nouzového nahrávání jsou uzamčeny a uloženy ve složce DCIM\Movie\RO nebo ve složce Locked Files v mobilní aplikaci Viofo App.
 • Soubory se záznamem nehody při němž bylo vaše auto zaparkované jsou uloženy ve složce DCIM\Movie nebo ve složce Parking Files v aplikaci Viofo App.

Odevzdání záznamu nehody

Jsou dvě možnosti, jak policii záznam přestupku předat. Buď jej zaslat, nebo, a to je lepší, donést osobně. Je ovšem důležité, aby byl záznam kvalitní, byl na něm datum, čas a místo spáchání protiprávního jednání. Proto doporučujeme u všech našich již tak kvalitních kamer VIOFO dokoupit CPL filtr, který zamezuje odleskům předního skla a silničních povrchů a vždy jsou pak SPZ vozidel a obličeje účastníků dobře vidět.

Jde o to, že ve chvíli, kdy je záznam rozmazaný, roztřesený nebo jinak nekvalitní, policie nemá moc možností, jak řidiče najít. V takových případech záznam často zveřejňuje a prosí buď svědky o výpověď, nebo o další záznam. A to samozřejmě vše protahuje.

 

Eshop Isix.cz nabízí prověřené autokamery značek VIOFO a Xiaomi, které nabízí kvalitní rozlišení a stabilní bezproblémové nahrávání, podívejte se na naší nabídku: https://www.isix.cz/autokamery/

Jak prohlížet, upravovat a třídit záznamy z autokamery?

Dashcam Viewer: Přehrávač pro prohlížení, správu a editaci záznamů z Autokamery

Jednou z věcí, díky níž je používání autokamer VIOFO velmi pohodlné je speciální mobilní aplikace VIOFO, která je k dispozici pro mobilní zařízení se systémem Android nebo iOS.

Přesto pro mnoho uživatelů autokamer VIOFO dává větší smysl specializovaný prohlížeč pro klasický PC nebo Mac, ve kterém je snazší prohlížet větší objem nahrávek. VIOFO sice nemá specializovaný webový prohlížeč, ale existuje softwarový nástroj, který je 100% kompatibilní s modely autokamer VIOFO: Dashcam Viewer. A co je nejlepší? Dash Cam Viewer si můžete vyzkoušet zdarma!

Co je Dashcam Viewer?
Dashcam Viewer pro váš počítač PC nebo Mac je software, který vám umožní zkoumat a analyzovat záznamy z autokamery na větší obrazovce. Prostřednictvím tohoto nástroje můžete analyzovat a třídit nahraná videa, stahovat důležité záběry a zlepšovat celkovou bezpečnost silničního provozu tím, že si všimnete nebezpečných situací v provozu.

Stažení nástroje Dashcam Vewer vám pomůže maximálně využít investice do palubní kamery tím, že vám poskytne důležité informace o vaší jízdě a zajistí vám důvěryhodný záznam událostí na silnici. Prohlížeč Dashcam Viewer je k dispozici pro počítače Mac a Windows a je kompatibilní s více než 140 různými modely autokamer včetně VIOFO.

 

Jaké funkce nabízí online prohlížeč Dashcam Viewer?

Okamžitě uspořádá vaše záznamy
Nejlepším způsobem, jak co nejlépe využít záznam z autokamery VIOFO, je prohlédnout si jej prostřednictvím tohoto softwaru. Program Dashcam Viewer automaticky uspořádá vaše videoklipy a pomůže vám ušetřit čas namísto prohledávání souborů na kartě micro SD připojené k počítači.

Dashcam Viewer navíc snadno vyexportuje vybrané pasáže záznamů z vaší autokamery VIOFO do krátkých videí nebo obrázků pro snadné prohlížení. Můžete také spojit více videí do jednoho nebo spojit po sobě jdoucí videa do seznamu tras pro jednoduché souvislé přehrávání.

 

Detekce zvuku nehody
Dashcam Viewer také identifikuje náhlé změny hlasitosti ve vašich videích, takže události, jako jsou kolize nebo houkání, lze v nahrávkách snadno najít.

 

Exportování dat z GPS
Přestože kamera vkládá do záznamu data GPS, obvykle je nelze zobrazit v běžném videopřehrávači. Pomocí prohlížeče Dashcam Viewer lze data z GPS modulu autokamery exportovat do řady různých formátů souborů pro snadný přístup. Data GPS se automaticky uloží spolu se soubory videa, takže po jejich nahrání do prohlížeče získáte všechny data k jednotlivým snímkům videozáznamu.

Geotagy
Geotagy neboli vlastní značky lze umístit na místa na trase a později je vybrat pro efektivní vyhledávání klipů prostřednictvím přehrávače Dashcam Viewer. Tyto značky jsou užitečné pro vozové parky, zobrazí se na mapě nebo při zobrazení seznamu a dvojklikem na značku se okamžitě dostanete na dané místo na trase.

 

Zobrazení mapy a informací o jízdě
Při prohlížení záznamů v Dashcam Viewer se na mapě zobrazuje místo a trasa, kudy vozidlo projíždělo. Zobrazuje také informace, jako je poloha vašeho vozidla, rychlost, směr a čas, a zároveň nabízí podrobné informace GPS vestavěné v autokamerách VIOFO.

Graf jízdních údajů
V této funkci se vaše jízdní data zobrazují v aktivních 2D grafech. Tyto diagramy zobrazují různé metriky, například rychlost a vzdálenost pro celou trasu. Klepnutím na graf můžete přejít přesně na daný okamžik ve videosekvenci.

 

Dashcam Viewer ke stažení zde: https://dashcamviewer.com/

 
Mohu legálně používat autokameru v provozu?

Otázka, která se stále občas objevuje: "Mohu legálně nahrávat obraz v autě a jeho okolí pomocí palubní kamery?". Odpověď na tuto otázku se v rámci Evropy dosti liší. V některých evropských zemích je palubní kamera zcela legální, zatímco v některých jiných zemích platí poněkud přísnější předpisy týkající se používání palubní kamery. Je užitečné vědět, jaké předpisy platí ve vaší zemi pro používání palubní kamery, ale samozřejmě také jaké předpisy platí v zemích, kterými projíždíte. V tomto blogu vám vysvětlíme, na co si dát pozor při používání autokamery VIOFO a co se snímky smíte nebo nesmíte dělat.

 

Právní předpisy týkající se palubních kamer
Začneme zeměmi, ve kterých můžete autokameru VIOFO používat s malými nebo žádnými omezeními. V zemích, jako je Česko, Slovensko, Polsko, Nizozemsko, Španělsko a Itálie je používání palubní kamery zcela legální. Zde je povoleno pořizovat záznamy a také je použít jako důkazní materiál v soudním řízení. Proto je vždy dobré nainstalovat si do svého vozu palubní kameru, abyste se cítili při řízení bezpečněji.

✅ Úplný seznam evropských zemí, kde lze autokameru legálně používat s malými nebo žádnými omezeními:

Česká republika

Slovensko

Bosna a Hercegovina
Dánsko
Itálie
Malta
Nizozemsko
Srbsko
Švédsko
Španělsko
Spojené království
Rusko
Turecko
Rumunsko
Polsko
Irsko
Finsko
Slovinsko
Bělorusko
Chorvatsko
Bulharsko
Lotyšsko
Gruzie
Arménie
Věděli jste, že ve Velké Británii existují pojišťovny, které poskytují 15% slevu na pojištění vozidla, pokud je v něm namontována palubní kamera?! S autokamerou VIOFO A229 Pro 3CH můžete nahrávat obraz přední, boční a zadní části svého vozu. Máte tak záběry všeho, co může pojišťovna použít!

 

❗ Země s uzákoněnými předpisy pro palubní kamery
Existuje také řada zemí, které je třeba při používání autokamery znát. Řada z nich má poměrně jednoduché předpisy, které jsou vlastně samozřejmé, ale v některých zemích si raději dávejte pozor na správné používání palubní kamery nebo jejích záznamů. Podíváme se na některé země a jejich pravidla pro používání palubní kamery nebo sdílení pořízených záběrů.

Belgie: V Belgii je používání palubní kamery povoleno, pořízené záběry však lze sdílet pouze s úřady.

Francie: Autokameru lze používat za předpokladu, že nebrání ve výhledu. Díky kompaktnímu provedení palubních kamer VIOFO tento problém nikdy nenastane, protože je vždy snadno schováte za zpětné zrcátko vozidla. S autokamerou VIOFO A119 Mini máte k dispozici nejmenší dostupnou palubní kameru. Záběry lze sdílet pouze s úřady.

Německo: Přístrojovou kameru lze používat za předpokladu, že nebrání ve výhledu. S kompaktní konstrukcí palubních kamer VIOFO to nikdy nebude problém, protože je vždy můžete snadno skrýt za zpětné zrcátko vozidla.

Švýcarsko: Přístrojová kamera smí nahrávat pouze pro zákonné účely.

 

❌ Státy kde je používání autokamery nelegální
Ve dvou evropských zemích je používání palubní kamery zcela zakázáno. Zeměmi, ve kterých nemůžete legálně používat palubní kameru, jsou Portugalsko a Rakousko. Důvodem, proč v těchto zemích není povoleno používat autokameru, jsou především zákony na ochranu soukromí GDPR, které se týkají natáčení osob na veřejnosti.

Zákony v Rakousku jsou složitější a nemluví přímo o nahrávání provozu autokamerou, nýbrž o natáčení osob a jejich obličejů. Zároveň ale u rakouských soudů je záběr z autokamery brán jako důkaz. Tudíž používání autokamer je tolerováno, ale důrazně nedoporučujeme záběry zveřejňovat, pro jiné důvody než jako důkazní materiál.

Zde se podívejte, která palubní kamera je pro vás nejvhodnější. Z tohoto článku nelze vyvozovat žádná práva. Předpisy se mohou měnit, doporučujeme nás kontaktovat a zjistit si nejnovější pravidla.

Otázky a odpovědi k autoledničce Alpicool

Tentokrát vám v článku poradíme jak snížit spotřebu kompresorové lednice a ukážeme základní tipy a triky, které by vám měly pomoci s efektivním provozem autolednic Alpicool.

 

 

1. Na jaké stupně mám zpočátku nastavit chladničku/mrazničku?

Pro začátek doporučujeme nastavit teplotu ledničky na +3˚ a v případě použití jako mrazničky, na -16˚. Osobně se pak můžete rozhodnout i pro mírně nižší/vyšší teplotu, což je také v pořádku, vše záleží na vašich preferencích a potravinách, které chladíte.

 

2. Zkouším svou novou lednici, která je prázdná, a teplota neodpovídá tomu, co jsem nastavil. Proč?

Teplota chladničky může ukazovat nepřesné údaje, pokud je přístroj prázdný (nebo dokonce poloprázdný). Je to způsobeno tím, že chladící box jsou plný vzduchu, což umožňuje nadměrné kolísání teplot. Doporučujeme naplnit ledničku studenými potravinami a nápoji a zkusit to znovu.

 

3. Proč se na displeji LED zobrazuje jiná hodnota, než na jakou jsem nastavil teplotu v chladničce (je o několik stupňů nižší)?

Všechny přenosné kompresorové chladničky se před vypnutím ochladí až o 3˚ pod nastavenou teplotu, což umožní zvýšit teplotu v ledničce na 2˚ nad nastavenou teplotu. Je to proto, aby se snížila doba a frekvence cyklu kompresoru, což vede ke snížení spotřeby energie, průměrná dosažená teplota bude odpovídat nastavené teplotě.

 

 

4. Proč chladnička nefunguje při zapojení na 12 V, ale při běžném zapojení na 240 V je v pořádku?

Doporučujeme nejprve zkontrolovat případné chybové hlášení na displeji. Dále se ujistěte, že je zdroj napájení 12V nabitý a že jsou spoje bezpečné & správné, a teprve poté zkontrolujte nastavení monitoru baterie. Doporučujeme jej nastavit na nízkou nebo střední hodnotu, abyste se vyhnuli problémům s vypínáním monitoru napětí.

 

5. Může být chladnička provozována na přímém slunci?

Pokud je to možné, je lepší se umístění lednice na přímém slunečním světle vyhnout. Pokud je jednotka uložena v autě nebo v jakémkoli uzavřeném prostoru, umožněte dostatečný prostor pro proudění vzduchu, který napomůže procesu chlazení (mřížka větrání skrz vozidlo není nutná).

 

6. Proč můj vlastní teploměr ukazuje jiné údaje než displej LED?

Může k tomu dojít z několika důvodů. Například polohou, ve které se nachází váš teploměr vzhledem k sondě chladničky, nebo tím, zda je chladící box plný nebo prázdný. Pokud není ve hře ani jedno z toho, doporučujeme kontaktovat náš zákaznický servis.

 

7. Vrátil jsem se k autu a všechno je horké. Je moje lednička vadná?

Elektrická část chladničky má systém automatického vypnutí, pokud přístroj dosáhne určité teploty. Ponechání chladničky v horkém autě může způsobit její poškození, takže může dojít ke spuštění této bezpečnostní funkce. Za teplého počasí vždy umožněte proudění vzduchu ve vozidle, zejména pokud necháváte chladničku uvnitř delší dobu. Při balení vozidla je důležité zajistit, aby větrací otvory chladničky byly volné a aby kolem všeho, co je uvnitř vozidla, byla alespoň 50mm mezera, která umožní proudění vzduchu.

 

8. Mohu chladničku provozovat 24 hodin denně, 365 dní v roce?

Ano! jako chladničku můžete. Nedoporučujeme ji však po tuto dobu používat jako mrazničku.

 

Aktuální nabídku Alpicool kompresorových ledniček naleznete u nás na e-shopu:

https://www.isix.cz/autolednicky/

Proč by měla vaše flotila firemních vozidel používat autokamery?

Než se ponoříme do odpovědi na otázku tohoto článku, dovolte nám začít několika statistikami. Věděli jste, že na základě výzkumu organizace Traffic Safety dochází na silnicích každých 43 sekund k nehodě, při které dojde k ujetí od nehody? Ještě více šokující je, že pouze 10 % těchto případů srážky a útěku je vyřešeno. Bohužel je to všechno kvůli obrovskému nedostatku důkazů.

Teisendorf/Bayern: Auto kracht in VW Bus: Fünf Kinder und Fahrerin verletzt

 

Nehody jsou sice nepředvídatelné a nechtěné, ale mít důkazy, které zachytí místo nehody, je jednoznačně dobré. Proto Národní rada pro bezpečnost dopravy uvádí, že palubní kamery jsou jedním z velmi žádaných zlepšení bezpečnosti silničního provozu.

Pro ty, kteří obvykle tráví čas na silnicích, zejména pro kurýry a profesionální řidiče, je pořízení palubní autokamery nutností. Výrobci autokamer již představili inovativní modely, virtuální platformy a konektivitu, které jsou nezbytné pro zajištění efektivity, snížení počtu nehod, prevenci podvodů a především pro záchranu životů na silnicích.

 

Výhody palubních kamer pro váš vozový park

Přiznejme si to. Stále existuje mnoho firemních automobilů a vozových parků, jež nejsou vybaveny autokamerami. Jedním z důvodů je domnění, že je to příliš drahé a bude to firmu stát jen další peníze...

Pokud se však zamyslíte nad maximalizací pracovního procesu a efektivity řidičů, nedosupností vozidel během oprav kvůli nehodám a zdlouhavému vyřizování pojistných událostí... Jejich pořízení se vyplatí.

 

"Tichý svědek" pro důkazy a pojistné události
Mít konkrétní důkazy a vyřizovat pojistné události vozového parku jsou pravděpodobně hlavní důvody, proč by někdo uvažoval o autokameře - zejména pro firmy zabývající se dopravou. Důkazy o nehodách jsou klíčové pro vyvrácení chybných nároků a prokázání neviny vašich vyškolených řidičů vozového parku.

Pokud je do případu zahrnuto video z palubní kamery, urychlí se často zdlouhavý a náročný proces vyřizování pojistných událostí. To může přispět k rychlejšímu vyřešení problému a zabrat méně času na provoz vašeho podniku.

Autokamery jsou absolutně nejlepším svědkem nehod na silnici, protože v případě kolize vždy sledují a čekají. S pomocí palubní kamery můžete mít uvnitř i vně vozidel svého vozového parku poctivé a nestranné svědky nehod.

Car insurance fraud: most common scams and how to avoid being a victim | Cuvva

 

Spravedlnost, která vás chrání před podvody a podvodníky
Řidiči po celém světě se setkávají s pojistnými podvody a podvody na řidičích. To platí zejména u užitkových vozidel. Protože podvodníci vědí, že za flotilovými vozidly stojí společnost a ne konkrétní řidič, stávají se tak jejich terčem častěji než průměrný rodinný sedan.

V Evropě bohužel vzrostla obliba podvodu "nehody pro pojišťovnu", při kterém pachatel předjíždí velký, pomalu jedoucí nákladní automobil a dupne na brzdy, aby způsobil nehodu.

Tyto typy kolizí bylo dříve obtížné vyvrátit nebo před nimi obhájit své řidiče, ale díky palubním kamerám vozového parku se stávají dokonalou obranou.

Autokamery jsou dokonalým nestranným svědkem, který zmaří případného podvodníka na dálnici, a zajistí klid pro celý váš vozový park na cestách.

Steer Clear of Car Insurance Scams - Your AAA Network 

 

Sledování polohy, díky které přesně víte, kde se vaši řidiči nacházejí.
Určování polohy vozidel pomocí GPS v reálném čase může zajistit bezpečnost a efektivitu vašeho podnikání.

Většina VIOFO autokamer obsahuje GPS modul, který se může správci firemního vozového parku docela hodit.

Budete mít jistotu, že se vozidla vašeho vozového parku drží svých tras a zůstávají tam, kde mají být.

"Osobní kilometry" ve firemních vozidlech mohou někdy vaši firmu vystavit odpovědnosti za nehody, které se staly bez vašeho vědomí nebo přímého souhlasu.

Údaje GPS mohou jednoznačně určit, že vozidlo je po celou dobu používáno pro služební účely. Koneckonců, čím efektivněji se vaši řidiči budou držet na cestě a plnit úkoly, tím produktivnější bude vaše podnikání.

 

Provozní manažer pro váš tým a řidiče
Systémy s více kamerami udržují řidiče zodpovědné a pomáhají jim vytvářet lepší návyky. Věříme, že mít tým, kterému můžete důvěřovat, je pro správný chod podniku zásadní.

Proto najímáte důvěryhodné lidi, kteří budou svědomitě řídit vaše vozidla, a nabízíte jim řádné školení, abyste se ujistili, že jsou těmi nejlepšími řidiči.

Nakonec se však vždy hodí mít pro svá drahá vozidla a náklad nějakou dodatečnou ochranu.

 

Se systémem autokamer ve vašem vozovém parku se okamžitě zvýší úroveň opatrnosti vašeho týmu řidičů. Když je silniční provoz a interér kabiny vozidla vždy monitorován pro případ potíží, každý, kdo řídí flotilový nákladní automobil, dodávku nebo jiné vozidlo, bude pravděpodobně jezdit obezřetněji a dávat o něco větší pozor. Tyto přirozené změny v chování by vám nakonec mohly ušetřit peníze a udržet váš vozový park častěji na silnicích bez potíží.

 
Důležité upozornění:

Nezapomeňte určitě ve vašem bankovnictví vybrat jako typ platby Okamžitá platba.
Jinak bude vaše platba automaticky odeslána jako obyčejná standardní platba a bude připsána na náš bankovní účet až následující pracovní den.
Prosím, vždy uvádějte variabilní symbol, zásadně tím urychlíte identifikaci platby a tím i expedici vaší zásilky.