Proč by měla vaše flotila firemních vozidel používat autokamery?

Než se ponoříme do odpovědi na otázku tohoto článku, dovolte nám začít několika statistikami. Věděli jste, že na základě výzkumu organizace Traffic Safety dochází na silnicích každých 43 sekund k nehodě, při které dojde k ujetí od nehody? Ještě více šokující je, že pouze 10 % těchto případů srážky a útěku je vyřešeno. Bohužel je to všechno kvůli obrovskému nedostatku důkazů.

Teisendorf/Bayern: Auto kracht in VW Bus: Fünf Kinder und Fahrerin verletzt

 

Nehody jsou sice nepředvídatelné a nechtěné, ale mít důkazy, které zachytí místo nehody, je jednoznačně dobré. Proto Národní rada pro bezpečnost dopravy uvádí, že palubní kamery jsou jedním z velmi žádaných zlepšení bezpečnosti silničního provozu.

Pro ty, kteří obvykle tráví čas na silnicích, zejména pro kurýry a profesionální řidiče, je pořízení palubní autokamery nutností. Výrobci autokamer již představili inovativní modely, virtuální platformy a konektivitu, které jsou nezbytné pro zajištění efektivity, snížení počtu nehod, prevenci podvodů a především pro záchranu životů na silnicích.

 

Výhody palubních kamer pro váš vozový park

Přiznejme si to. Stále existuje mnoho firemních automobilů a vozových parků, jež nejsou vybaveny autokamerami. Jedním z důvodů je domnění, že je to příliš drahé a bude to firmu stát jen další peníze...

Pokud se však zamyslíte nad maximalizací pracovního procesu a efektivity řidičů, nedosupností vozidel během oprav kvůli nehodám a zdlouhavému vyřizování pojistných událostí... Jejich pořízení se vyplatí.

 

"Tichý svědek" pro důkazy a pojistné události
Mít konkrétní důkazy a vyřizovat pojistné události vozového parku jsou pravděpodobně hlavní důvody, proč by někdo uvažoval o autokameře - zejména pro firmy zabývající se dopravou. Důkazy o nehodách jsou klíčové pro vyvrácení chybných nároků a prokázání neviny vašich vyškolených řidičů vozového parku.

Pokud je do případu zahrnuto video z palubní kamery, urychlí se často zdlouhavý a náročný proces vyřizování pojistných událostí. To může přispět k rychlejšímu vyřešení problému a zabrat méně času na provoz vašeho podniku.

Autokamery jsou absolutně nejlepším svědkem nehod na silnici, protože v případě kolize vždy sledují a čekají. S pomocí palubní kamery můžete mít uvnitř i vně vozidel svého vozového parku poctivé a nestranné svědky nehod.

Car insurance fraud: most common scams and how to avoid being a victim |  Cuvva

 

Spravedlnost, která vás chrání před podvody a podvodníky
Řidiči po celém světě se setkávají s pojistnými podvody a podvody na řidičích. To platí zejména u užitkových vozidel. Protože podvodníci vědí, že za flotilovými vozidly stojí společnost a ne konkrétní řidič, stávají se tak jejich terčem častěji než průměrný rodinný sedan.

V Evropě bohužel vzrostla obliba podvodu "nehody pro pojišťovnu", při kterém pachatel předjíždí velký, pomalu jedoucí nákladní automobil a dupne na brzdy, aby způsobil nehodu.

Tyto typy kolizí bylo dříve obtížné vyvrátit nebo před nimi obhájit své řidiče, ale díky palubním kamerám vozového parku se stávají dokonalou obranou.

Autokamery jsou dokonalým nestranným svědkem, který zmaří případného podvodníka na dálnici, a zajistí klid pro celý váš vozový park na cestách.

Steer Clear of Car Insurance Scams - Your AAA Network 

 

Sledování polohy, díky které přesně víte, kde se vaši řidiči nacházejí.
Určování polohy vozidel pomocí GPS v reálném čase může zajistit bezpečnost a efektivitu vašeho podnikání.

Většina VIOFO autokamer obsahuje GPS modul, který se může správci firemního vozového parku docela hodit.

Budete mít jistotu, že se vozidla vašeho vozového parku drží svých tras a zůstávají tam, kde mají být.

"Osobní kilometry" ve firemních vozidlech mohou někdy vaši firmu vystavit odpovědnosti za nehody, které se staly bez vašeho vědomí nebo přímého souhlasu.

Údaje GPS mohou jednoznačně určit, že vozidlo je po celou dobu používáno pro služební účely. Koneckonců, čím efektivněji se vaši řidiči budou držet na cestě a plnit úkoly, tím produktivnější bude vaše podnikání.

 

Provozní manažer pro váš tým a řidiče
Systémy s více kamerami udržují řidiče zodpovědné a pomáhají jim vytvářet lepší návyky. Věříme, že mít tým, kterému můžete důvěřovat, je pro správný chod podniku zásadní.

Proto najímáte důvěryhodné lidi, kteří budou svědomitě řídit vaše vozidla, a nabízíte jim řádné školení, abyste se ujistili, že jsou těmi nejlepšími řidiči.

Nakonec se však vždy hodí mít pro svá drahá vozidla a náklad nějakou dodatečnou ochranu.

 

Se systémem autokamer ve vašem vozovém parku se okamžitě zvýší úroveň opatrnosti vašeho týmu řidičů. Když je silniční provoz a interér kabiny vozidla vždy monitorován pro případ potíží, každý, kdo řídí flotilový nákladní automobil, dodávku nebo jiné vozidlo, bude pravděpodobně jezdit obezřetněji a dávat o něco větší pozor. Tyto přirozené změny v chování by vám nakonec mohly ušetřit peníze a udržet váš vozový park častěji na silnicích bez potíží.

 
Důležité upozornění:

Nezapomeňte určitě ve vašem bankovnictví vybrat jako typ platby Okamžitá platba.
Jinak bude vaše platba automaticky odeslána jako obyčejná standardní platba a bude připsána na náš bankovní účet až následující pracovní den.
Prosím, vždy uvádějte variabilní symbol, zásadně tím urychlíte identifikaci platby a tím i expedici vaší zásilky.